Po awanturze w ełckim parku trzech mężczyzn wspólnie pobiło swojego znajomego, z którym się pokłócili. Jeden z nich ugodził pokrzywdzonego nożem w udo. Wszyscy zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniu, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Prokurator objął podejrzanych dozorami.

Dwa dni temu (03.08.2022r.) policjanci zostali poinformowani, że w parku w centrum miasta został pobity mężczyzna. Na miejsce pojechali funkcjonariusze, żeby pomóc pokrzywdzonemu i zatrzymać sprawców. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że po kłótni trzech mężczyzn wspólnie zadawało ciosy swojemu znajomemu – uderzali go pięściami i kopali. Jeden z nich ugodził go nożem w nogę. Policjanci udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Mężczyzna został hospitalizowany.

W wyniku natychmiastowych działań policjanci zatrzymali w parku 3 osoby. Wszyscy byli pod działaniem alkoholu. Po wytrzeźwieniu dwóch z nich usłyszało zarzut pobicia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 68-latek odpowie za pobicie z użyciem noża. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali przez prokuratora objęci dozorami policyjnymi.