50-letni kierujący osobowym fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście poruszającego się drogą dla rowerów. Na szczęście to zdarzenie zakończyło się bez obrażeń. Warunki atmosferyczne bywają trudne – utrudniona widoczność, opady, śliska nawierzchnia – dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci pracowali na miejscu kolizji (15.11.2022r.) z udziałem kierującego rowerem i samochodem na ul. Piłsudskiego w Ełku. Z ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 63-letniemu rowerzyście, który poruszał się po drodze dla rowerów. To zdarzenie na szczęście nie spowodowało obrażeń u kierujących, ani uszkodzeń mienia. Sprawca kolizji został przez policjantów pouczony.

Na drogach powiatu ełckiego wciąż porusza się wielu rowerzystów, dlatego warto zwracać uwagę na tych uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia, często leżące na jezdni liście mogą powodować utrudnienia dla kierujących.

Bezpieczeństwo na drogach zależy od wszystkich jego uczestników. Dla każdego jest miejsce na drodze, trzeba tylko pamiętać o obowiązujących przepisach i ostrożności. Uczestnicy ruchu drogowego powinni ze sobą współpracować, a nie rywalizować.