Czym jest mowa nienawiści? To wypowiedzi, które szerzą, propagują i usprawiedliwiają nienawiść rasową, ksenofobię, antysemityzm oraz inne formy nietolerancji. To negatywnie nacechowane wypowiedzi skupiające się na cechach innych osób, takich jak płeć, rasa, narodowość, orientacja seksualna itp. Policjanci spotykają się z młodzieżą w ramach projektu POWER ON i rozmawiają z uczniami na takie tematy.

Policjanci realizują projekt POWER ON pod nazwą „Wsparcie osób dotkniętych przestępstwami motywowanymi nienawiścią” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Spotykają się z młodzieżą, by rozmawiać z na temat przestępstw motywowanych nienawiścią. Policjanci zwracają uwagę na szacunek i tolerancję wobec osób m.in. o innym kolorze skóry, narodowości, wyznaniu i reagowaniu na niepokojące zachowania innych pod tym kątem. Podczas spotkań młodzież obejrzała spot "STOP mowie nienawiści", który był przyczynkiem do dyskusji, głównie na temat hejtu w internecie.

Do rąk uczniów trafiły pakiety zawierające torby żeglarskie, opaski odblaskowe i akrylowe breloki, kubki, butelki szklane, notesy, zakładki, pendrive-y oraz długopis, które mają przypominać o treściach poruszanych na spotkaniu.