55-latka poruszała się po zmroku drogą krajową nr 65 bez żadnych elementów odblaskowych. Kobieta ubrana w ciemną odzież była praktycznie niewidoczna dla przejeżdżających tą trasą kierowców. Została ukarana mandatem.

Wczoraj (19.01.2023 r.) późnym popołudniem pod numer alarmowy zadzwonił kierowca, który poinformował o pieszej na trasie Ełk-Nowa Wieś Ełcka. Kierowca zauważył ją w ostatniej chwili. Kobieta nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych i była praktycznie niewidoczna na drodze, a warunki drogowe utrudniał deszcz. Ponadto kobieta ubrana była w ciemną odzież.

Na szczęście szybka reakcja kierowców być może uchroniła przed tragedią na drodze. Kobieta została ukarana przez policjantów mandatem w wysokości 100 złotych za poruszanie się bez odblasków. Jednak nie o mandat tutaj głównie chodzi. Ważne, aby takie sytuacje działały prewencyjnie na inne osoby, które łamią prawo i narażają siebie i innych. Kierowca widzi nieoświetlonego pieszego w ostatniej chwili. Może być za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia.