Czy warto spędzić urlop na wyspie Pag w Chorwacji?

Wyspa Pag w Chorwacji - nieopodal Zadaru - cieszy się zdecydowanie coraz to większą popularnością wśród podróżnych. Z pewnością wynika to z jej ogromnej różnorodności, a także atrakcji, które może ona zaoferować. Wobec tego, czy warto faktycznie spędzić urlop na wyspie Pag w Chorwacji?

Z czego słynie wyspa Pag?

Wyspa Pag jest znana jako jedna z najbardziej słonecznych wysp na Adriatyku. Co więcej, dojazd na nią jest wyjątkowo prosty, gdyż jest ona połączona z kontynentalną częścią Chorwacji ogromnym i malowniczym mostem. Ciekawostką jest również fakt, że wschodnia część wyspy jest całkowicie naga, z uwagi na ogromne zasolenie i silne podmuchy wiatru. Niemniej jednak wczasy z biurem podróży czy też na własną rękę na wyspie Pag mogą być dla nas absolutnie niezapomnianym przeżyciem. Chcąc spędzić urlop na wyspie Pag, możesz skorzystać z ofert biur podróży, znajdujących się tutaj https://nawakacje.eu/wczasy/. Z tego więc ta wyspa słynie?

Miasto Pag

Miasto Pag to najpiękniejsza wizytówka całej wyspy. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest to jej centrum kulturowe i rozrywkowe, którego nie można wręcz pominąć podczas wizyty i zwiedzania Pag. Znajdziemy tam wiele zabytków jak np. Stare Miasto Pag, zabytkowe ruiny obronnych murów miejskich, dawne wieże obronne, a także urokliwe kościoły. Nie zabraknie nam tam również miejsc do wypoczynku i rekreacji, gdyż kawiarenki i lokale gastronomiczne znajdują się praktycznie na każdym rogu.

Plaża Zrce

Plaża Zrce to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie Pag, gdzie możemy wypocząć nie tylko w promieniach słońca, ale także w otoczeniu niesamowitych krajobrazów. Znajduje się ona w pobliżu Novalja i oferuje nam nieograniczoną przestrzeń oraz ciepłe wody Adriatyku. Plaża ta z pewnością spodoba się ludziom młodym, gdyż jest to idealne miejsce dla klubowiczów i osób poszukujących dobrej zabawy. Muzyka gra tu przez całą dzień i przez całą noc, a smakowite drinki z pewnością umilą nam ten czas.

Novalja

Novalja to drugie pod względem wielkości - po mieście Pag - miasto na wyspie o tej samej nazwie. Słynie ono przede wszystkim z niesamowitych zabytków, a także pięknego Starego Miasta. To właśnie tam znajdziemy wspomnianą już plażę Zrce, a także wiele innych atrakcji. Warto zauważyć, że na przestrzeni lat Novalja stała się prawdziwym kurortem turystycznym, więc atrakcji dla turystów z całą pewnością tam nie zabraknie.

Jak dostać się na wyspę Pag?

Zgodnie z tym co zostało już wspomniane, dojazd na wyspę Pag nie sprawi praktycznie nikomu z nas większych problemów. Znajduje się ona bowiem nieopodal Zadaru, a dostać się możemy tam na dwa sposoby:

  • przeprawą promową;
  • własnym samochodem.

W pierwszym przypadku prom kursuje pomiędzy Prizną a Żigljenem, a cała podróż trwa około 15 - 20 minut. Cena za dwie osoby, wraz z samochodem to około 100 kun chorwackich. W drugim przypadku możemy dostać się na wyspę Pag autostradą prowadzącą z Maslenicy - tam również wjeżdżamy na malowniczy most, który łączy samą wyspę Pag z kontynentalną częścią Chorwacji. Taka podróż zajmie nam analogicznie nieco więcej czasu, jednak widoki z pewnością zapadną nam na długo w pamięć.