Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Ełku

W niedzielę 3 września, na Placu Jana Pawła II w Ełku miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 5. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

  • Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

  • Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce. W 2023 roku odbyło się łącznie 14 pikników. Event w Ełku jest ostatnią imprezą tej edycji.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Ełku

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom i turystom odwiedzającym Ełk defibrylator AED. Urządzenie odebrał Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełk. Defibrylator zamontowany został na budynku Żłobka Miejskiego nr 1 w Ełku.

Bardzo dziękuję za przekazanie tego cennego defibrylatora, trafi on do naszego Żłobka nr 1. My wiemy jak ważną rolę w ratowaniu ludzkiego życia odgrywają przenośne defibrylatory, które mogą być użyte w każdym miejscu. Dzisiaj dla nas jest ważne, że możemy za sprawą Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń Compensa zaproponować mieszkańcom Ełku piknik, gdzie przekazywane są informacje, jak umiejętnie i z głową zachować się w czasie wypadku gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy – mówi Tomasz Andrukiewicz, Prezydent EłkuStrefa Bezpieczeństwa Compensy w Ełku

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Ełku za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Chciałabym bardzo podziękować Panu Prezydentowi za umożliwienie zorganizowania w Ełku pikniku naszej kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Mam nadzieję, że podarowane urządzenie AED będzie bardzo pomocne i w razie potrzeby uratuje ludzkie życie. Cieszymy się, że pogoda dopisała i na nasz piknik przybyło tak wielu mieszkańców Ełku. Zapraszamy do skorzystania ze wszystkich atrakcji, które edukują zarówno dorosłych jak i dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

- Irena Rosowska, Dyrektor Oddziału Compensy w Suwałkach

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Ełku

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie: 

bezpiecznaautostrada.pl