Policjanci z Ełku ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu augustowskiego, którzy z nieużywanego obecnie torowiska o wartości historycznej ukradli szyny i inne części kolejowe wycenione na ponad 139 tys. zł. Policjanci ustalili również, że mężczyźni ukradli to mienie, bo zostali zobowiązani do naprawienia torowiska, z którego ukradli szyny w ubiegłym roku.

Informacja o kradzieży szyn i innych elementów kolejowych z nieużywanego aktualnie torowiska w powiecie ełckim zgłoszona została policjantom w ubiegłym tygodniu. Ogólna wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 139 tys. zł. Policjanci od razu zaczęli wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Kryminalni ustalili, że związek z kradzieżą mogą mieć dwaj znajomi z powiatu augustowskiego w wieku 32 i 29 lat.

Mężczyźni zostali zatrzymani.

Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyźni wspólnie przygotowali się i zaplanowali kradzież torów. Zorganizowali sobie sprzęt potrzebny do demontażu i przewiezienia ukradzionego mienia. Jak się okazało, chcieli użyć ukradzionych teraz torów do naprawienia torowiska, z którego ukradli podobne elementy w ubiegłym roku.

Ukradzione mienie zostało odzyskane.

Dotychczas obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Zostali objęci dozorami policyjnymi. Trwają dalsze czynności i analizy w tej sprawie oraz sprawdzany jest udział tych mężczyzn w innych czynach.