Nie dla wszystkich jest jasne, że nie wsiada się za kierownicę, gdy się wcześniej piło alkohol. Alkohol zmienia postrzeganie, co zagraża ludziom na drodze. Niestety są osoby, które bagatelizują to zagrożenie. Np. 35-latek, który podjechał pod sklep i tak zaparkował samochód, że się stoczył i uderzył w ogrodzenie. Kierowca został ujęty przez policjanta, który w czasie wolnym robił zakupy. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu. Drugi zatrzymany podczas weekendu kierowca miał 3,5 promila.

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci w miniony weekend. Obaj zostali zatrzymani w gminie Kalinowo.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (02.09.2023 r.). Policjant z ełckiej komendy w czasie wolnym od służby, podczas zakupów zauważył samochód osobowy, który został źle zabezpieczony, stoczył się i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Zaniepokojony, podszedł sprawdzić co dokładnie się stało. Okazało się, że kierowca, który prowadził ten samochód jest w stanie, który zdecydowanie nie pozwalał na kierowanie autem. Policjanci, którzy dojechali na miejsce, zbadali go alkomatem – miał 3 promile alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol dzielnicowych. Jego sposób jazdy zaniepokoił policjantów patrolujących Kalinowo. Jak się okazało, 57-letni kierujący miał prawie 3,5 promila alkoholu.

Warto pamiętać, że każdy kto wyjeżdża w stanie nietrzeźwości na drogi naraża życie niewinnych ludzi. Skutki karne jazdy pod wpływem alkoholu też są dotkliwe – kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5 tys. zł świadczenia i zakaz kierowania pojazdami.