W ramach akcji "Widoczny uczeń to bezpieczny uczeń" odwiedziliśmy uczniów ze szkół w Prostkach i Wiśniowie Ełckim. Tam w zajęciach teoretycznych i praktycznych na przejściu dla pieszych pod okiem policjantów dzieci szkoliły swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się na drodze. Wszyscy otrzymali elementy odblaskowe - opaski.

Widoczny uczeń to bezpieczny uczeń” – wiedzą już o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Prostkach i Szkoły Podstawowej w Wiśniowie Ełckim. Tam we współpracy z nauczycielami, dziennikarzami „Rozmaitości Ełckich” i innymi osobami, którym leży na sercu bezpieczeństwo dzieci – przeprowadzone zostały zajęcia z zasad ruchu drogowego. W zajęciach praktycznych na przejściu dla pieszych pod okiem policjantów dzieci szkoliły swoje umiejętności bezpiecznego poruszania się na drodze. Dużo też rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drogach.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy często panuje mrok ważna jest odpowiednia widoczność. To właśnie elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu sprawiają, że kierowca w porę może dostrzec pieszego. Odblaski muszą być zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tylu i z przodu).

My, wszyscy dorośli, musimy przygotowywać dzieci i uczyć odpowiedniego korzystania z drogi oraz kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych. Uwrażliwiamy dzieci, że od najmłodszych lat powinny uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych na drodze.