Policja Ełk: Narodowe Święto Niepodległości i Dzień Pracowników Cywilnych w Policji
Jak co roku 11 listopada w całym kraju odbywają się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. W Olsztynie Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na Placu Solidarności. Jak zawsze policjanci z tej okazji spotkali się z mieszkańcami. Tego samego dnia od 2009 roku w Policji obchodzony jest również Dzień Pracowników Cywilnych, co ma na celu podkreślenie znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.
Narodowe Święto Niepodległości
Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL ustawą z 15 lutego 1989 pod nazwą Narodowe Święto Niepodległości”. 11 listopada 1997 Sejm podjął uchwałę głoszącą, że ta uroczysta rocznica skłania także do refleksji nad półwieczem, w którym wolnościowe i demokratyczne aspiracje Polaków były dławione przez hitlerowskich i sowieckich okupantów, a następnie obcą naszej tradycji podporządkowaną Związkowi Radzieckiemu komunistyczną władzę.
Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w sobotę (11.11.2023) od mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie. Kolejnym elementem obchodów był przemarsz na Plac Solidarności, gdzie zgromadzeni mogli wysłuchać okolicznościowych wystąpień, a następnie zobaczyć defiladę kompanii honorowych i pocztów sztandarowych. Pod tablicą pamiątkową marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały kwiaty. Jak zawsze policjanci z tej okazji spotkali się z mieszkańcami, zaprezentowali swój sprzęt służbowy, rozstawili stoiska, przy których rozmawiali z mieszkańcami. Podobne spotkania odbyły sie w wielu innych miejscach regionu. Ponadto policjanci zadbali o bezpieczny przebieg uroczystości związanych z dniem 11 listopada. Pełnili służbę zarówno na drogach, jak i w miejscach zaplanowanych wydarzeń. Wszystko po to, by nic nie zakłóciło bezpiecznego przebiegu narodowego święta.
Dzień Pracowników Cywilnych w Policji
Tego samego dnia co Narodowe Święto Niepodległości, w celu podkreślenia znaczenia roli pracowników cywilnych, w Policji obchodzony jest od 2009 roku Dzień Pracowników Cywilnych. Pracowników, bez których Polska Policja nie byłaby w stanie funkcjonować, pracowników, którzy codziennie wkładają serce w prawidłowe funkcjonowanie formacji.
Komenda Powiatowa Policji w Ełku,
warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/112987,Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-i-Dzien-Pracownikow-Cywilnych.html
Ostatnie Artykuły

Dance Party wraca do Ełku. Bilety są już w sprzedaży

Na ełckiej promenadzie pojawi się scena dla pasji i talentów

Wiejskie projekty mogą zdobyć nagrody – trwa nabór do Przyjaznej Wsi

Majówka z otwartym stadionem. MOSiR podał godziny pracy obiektów

Z boiska na wielki stadion. Wystartowała nowa szansa dla młodych piłkarzy

Policjanci ćwiczą interwencje na granicy chaosu - stawką jest bezpieczeństwo

Spokojny spacer i nocny rower bez świateł - Ełk znów z marihuaną

26 słoików kremu i szybka pogoń klienta - złodziej nie uciekł daleko

Przebudowa Cmentarnej i Polnej w Nowej Wsi Ełckiej wchodzi w decydującą fazę

W Ełku rusza nocna pomoc stomatologiczna w szpitalu Pro-Medica

Kształtowniki gięte na zimno - zalety oraz zastosowanie w nowoczesnym budownictwie

W Ełku oddano hołd saperom, którzy od lat rozbrajają największe zagrożenia

W Ełku glina zamieniła halę w wehikuł czasu i zostawi mozaikę dla miasta

Ełk szykuje tydzień dla Ziemi z koncertem, spacerem i sadzonkami
Przydatne dane teleadresowe
- Ełckie Centrum Kultury w Ełku - kontakt, bilety, zajęcia
- Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku - kontakt, godziny, filie, katalog
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku - kontakt i świadczenia
- Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku - kontakt, godziny, oferta
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej - kontakt i godziny
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku - kontakt i godziny
