Do potrącenia 15-latka na pasach doszło w Ełku. Nastolatek został uderzony przez 72-latka kierującego oplem i trafił do szpitala. W miniony wtorek policjanci pracowali jeszcze na miejscu 6 innych zdarzeń drogowych, które zakończyły się bez poważnych obrażeń.

Wtorek (14.11.2023r.) to nie był bezpieczny dzień na drogach powiatu ełckiego. W ciągu dnia doszło do 6 kolizji, które zakończyły się tylko na uszkodzeniach pojazdów i nie było osób rannych. Doszło też do wypadku - potrącenia pieszego na przejściu około godziny 16:30 w Ełku przy ul. Wojska Polskiego. Aktualne ustalenia wskazują, że 72-letni kierowca osobowego opla nie zauważył nastolatka, który przechodził po przejściu. Pojazd uderzył w chłopaka, który w wyniku tego upadł na jezdnię i doznał obrażeń. 15-latek trafił do szpitala.

Kierowca był trzeźwy. Policjanci na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy.

Nie bez powodu pieszy nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Nic go nie chroni podczas zderzenia z pojazdem. Może to skutkować poważnymi obrażeniami, dlatego tak bardzo ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy szybko robi się ciemno, może być mokro i ślisko na jezdni. Warto nosić elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już na przejściu.