Policjanci interweniowali w Ełku po otrzymanym zgłoszeniu o mężczyźnie śpiącym na przystanku. Mężczyzna był pijany i miał problemy z poruszaniem się. Na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej, dlatego policjanci doprowadzili go do domu. Także dzięki takim zgłoszeniom służby mogą w porę nieść pomoc i przeciwdziałać wychłodzeniom.

Policjanci z Ełku interweniowali wobec mężczyzny, który nocą zasnął na przystanku. Około godziny 03:00 w sobotę (02.12.2023r.) zatroskana mieszkanka zadzwoniła z informacją, że boi się o nietrzeźwego mężczyznę, ponieważ panuje ujemna temperatura, a on śpi na ławce.

To był ważny telefon. Dzięki temu mężczyzna został bezpiecznie doprowadzony przez policjantów do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę bliskim. Nie wymagał pomocy medycznej.

Temperatury mogą zagrażać osobom leżącym czy śpiącym na powietrzu. Empatyczna postawa i zainteresowanie się losem drugiego człowieka mogą uratować komuś życie i zdrowie. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy. Każda informacja o zagrożeniu wychłodzeniem jest sprawdzana przez policjantów.