Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka już w sobotę!
W najbliższą sobotę, 25 maja, z okazji Dnia Dziecka odbędą się zawody pływackie organizowane w ramach Ełckich Dni Rodziny. To doskonała okazja dla młodych pływaków, by spróbować swoich sił i zdobyć pierwsze sportowe doświadczenia.
  1. Termin zawodów: 25 maja.
  2. Zapisy do 22 maja.
  3. Różne kategorie wiekowe i style pływackie.
  4. Bezpłatny udział i nagrody dla zwycięzców.

W sobotę, 25 maja, z okazji Dnia Dziecka odbędą się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży. Wydarzenie to jest częścią trwających Ełckich Dni Rodziny i skierowane jest do początkujących pływaków, którzy będą mieli okazję zmierzyć się w różnych konkurencjach.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10:05 rozgrzewką, a następnie o 10:15 nastąpi uroczyste otwarcie. O 10:20 rozpoczną się pierwsze wyścigi. W tej części zawodów uczestnicy będą rywalizować bez podziału na kategorie wiekowe, a dystans do pokonania to 25 metrów stylem grzbietowym zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Każdy uczestnik otrzyma dyplom, medal oraz słodki upominek.

Kolejna część zawodów rozpocznie się o godzinie 12:05 rozgrzewką, po której nastąpi uroczyste otwarcie o 12:20, a same zawody ruszą o 12:25. W tej edycji pływacy będą podzieleni na kategorie wiekowe: 2016 i młodsi (8 lat i młodsi), 2015 (9 lat) oraz 2014 (10 lat). Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy będą rywalizować na dystansie 50 metrów w różnych stylach: grzbietowym, klasycznym i dowolnym.

Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisy trwają do środy, 22 maja. Jest to doskonała okazja dla młodych sportowców do sprawdzenia swoich umiejętności i zdobycia pierwszych sportowych doświadczeń. Organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci dyplomów i medali dla uczestników, którzy zajmą miejsca od pierwszego do trzeciego w każdej konkurencji.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.


Na podstawie: Urząd Miasta w Ełku