Policjanci na festynie w Ełku uczą dzieci bezpieczeństwa i bawią się razem
W Ełku świętowanie Dnia Dziecka nabrało wyjątkowego charakteru dzięki obecności policjantów, którzy nie tylko bawili najmłodszych, ale też przypominali o bezpieczeństwie. To wydarzenie przyciągnęło tłumy i pokazało, jak ważne są takie inicjatywy dla całej społeczności.

Festyn na Placu Jana Pawła II w Ełku z udziałem policji

31 maja 2025 roku Plac Jana Pawła II w Ełku zamienił się w miejsce pełne radości i atrakcji dla dzieci. Z okazji 600-lecia miasta Urząd Miasta zorganizował wielki festyn, który stał się doskonałą okazją do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Policjanci aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, oferując najmłodszym niecodzienne doświadczenia i możliwość poznania ich pracy od kuchni.

Maluchy mogły przymierzyć policyjne elementy umundurowania oraz zajrzeć do wnętrza radiowozu, co wywołało mnóstwo uśmiechów i ciekawych pytań o codzienne obowiązki funkcjonariuszy. Tego typu spotkania to nie tylko zabawa, ale również edukacja – mundurowi chętnie rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa, które warto znać na co dzień.

Policja i miasto razem dla najmłodszych ełczan

Organizatorzy podkreślają, że przygotowanie takiego przedsięwzięcia wymaga wiele wysiłku, jednak widok radosnych twarzy dzieci rekompensuje wszelkie trudy. „Policjanci chętnie włączają się w inicjatywy organizowane dla dzieci. A zbliża się Dnia Dziecka, więc tym bardziej chcemy umilić dzieciom czas. Takie spotkania są też doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w codziennym życiu” – mówi jeden z funkcjonariuszy.

Wydarzenie na Placu Jana Pawła II to przykład udanej współpracy służb mundurowych z lokalnymi władzami, która przynosi realne korzyści mieszkańcom Ełku. Dzięki takim akcjom najmłodsi mogą nie tylko dobrze się bawić, ale także zdobywać cenne informacje, które pomogą im dbać o własne bezpieczeństwo.


KPP Ełk