Samorządowcy z diecezji spotkali się na jubileuszu w Ełckim Centrum Kultury

W sali pełnej rozmów i lokalnych odniesień reprezentanci samorządów zebrali się w Ełku, by porozmawiać o wartościach, które prowadzą ich w pracy i wyzwaniach, z jakimi mierzą się dziś gminy. Wydarzenie miało też wymiar refleksyjny — gospodarze przypomnieli historię miasta i zaprosili do wspólnego świętowania nadchodzącego jubileuszu. Publiczność mogła też posłuchać lokalnego głosu estrady, który dodał spotkaniu ciepła.
- Spotkanie samorządowców w Ełku
- Atmosfera Diecezjalnego Jubileuszu Samorządowców
Spotkanie samorządowców w Ełku
W sobotę, 11 października, w Ełku odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów należących do Diecezji Ełckiej. Uczestnicy rozmawiali przede wszystkim o wartościach i inspiracjach, które motywują do działania na szczeblu lokalnym, a także o konkretnych wyzwaniach, przed którymi stoją jednostki samorządowe. W trakcie dyskusji nie zabrakło odniesień do lokalnej historii oraz przygotowań do uroczystości związanych z jubileuszem, który miasto będzie obchodzić w 2025 roku.
Atmosfera Diecezjalnego Jubileuszu Samorządowców
W programie spotkania, które odbyło się w Ełckim Centrum Kultury, znalazła się również część artystyczna. Publiczności zaprezentowała się ełczanka Agata Trawczyńska, której występ wprowadził do rozmów lżejszy, bardziej osobisty ton. Organizatorzy podkreślali, że wydarzenie miało nie tylko wymiar oficjalny, ale też służyło budowaniu relacji między samorządami i podtrzymywaniu lokalnej tożsamości. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Diecezjalnego Jubileuszu Samorządowców i przyciągnęło uwagę przedstawicieli różnych gmin diecezji.
na podstawie: UM Ełk.
Ostatnie Artykuły

Ulewa nad Ełkiem sparaliżowała ulice. Wiatr zerwał dach i przewrócił drzewa

93 wojenne stele przejdą remont. Drugi etap rusza w Ełku

Strategia Prostek po konsultacjach. Jest już raport i poprawiony projekt

Bilety MZK mają różne strefy. W Ełku łatwo przepłacić bez orientacji

MZK Ełk wycenił reklamę na autobusach. Znamy stawki i warunki

Bilety MZK w Ełku można kupić na kilka sposobów. Jest też aplikacja GoPay

Szpitale uczą się oszczędzać energię. DAPHNE pokazuje gotowe rozwiązania

Szpital wojskowy w Ełku szkoli z pierwszej pomocy w krajowym treningu OLiOC

Plac Miejski w Ełku ma zyskać nowy kształt. Ruszyły rozmowy o detalach

W Stradunach pojawiły się wojskowe patrole – to część ćwiczeń Ognista Burza 26

Kontrola BMW pod Ełkiem skończyła się odkryciem narkotykowego magazynu

Startup Hub w Ełku wszedł w nowy etap. Młode firmy dostały mocny start

Miejskie plaże gotowe na sezon. Ratownicy wracają nad ełcką wodę

Śmiertelny wypadek na trasie Mazurowo-Pisanica - policja szuka kierowców
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Historyczne w Ełku - kontakt, bilety, kolejka
- Parafia NMP Królowej Apostołów w Ełku - msze, kancelaria, kontakt
- Sąd Rejonowy w Ełku - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Okręgowy Urząd Miar w Białymstoku, Wydział Zamiejscowy w Ełku - kontakt i godziny
- PUK Prostki - kontakt, umowy na wodę i ścieki, zlecenia komunalne
- Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku - kontakt, oferta, zapisy
