Prawie 27 000 km na dwóch kółkach - Zespół Szkół nr 6 zwycięzcą rywalizacji w Ełku

W sali Zespołu Szkół nr 6 zebrała się grupka zapalonych rowerzystów i organizatorów, by podsumować letnią akcję. W centrum uwagi znalazły się liczby, kategorie wiekowe i proste przesłanie o zdrowiu i ekologii. W Ełku rozmowy kręciły się wokół tego, kto w czerwcu przejechał najwięcej.
“Rower to jest świat. Rower jest wielce OK”
- Rywalizacja w Ełku miała kilka kategorii i zaskakujące wyniki
- Zespół Szkół nr 6 zdominował rywalizację miejską
Rywalizacja w Ełku miała kilka kategorii i zaskakujące wyniki
Podczas podsumowania akcji Rowerowe Love organizatorzy przedstawili wyniki, które powstały na podstawie kilometrów przejechanych w czerwcu. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, z podziałem na kobiety i mężczyzn — to osobne klasyfikacje, które dawały szansę zarówno młodszym, jak i starszym amatorom dwóch kółek. Organizatorzy podkreślali, że oprócz samej rywalizacji ważna była idea promowania aktywności i odpowiedzialnej jazdy.
W trakcie spotkania przypomniano też elementy edukacyjne projektu: warsztaty poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz konkursy, które miały motywować młodzież do częstszych wyjazdów rowerowych.
Zespół Szkół nr 6 zdominował rywalizację miejską
Grupy reprezentujące różne instytucje i osiedla stanęły do walki o miano najbardziej wytrwałej ekipy. Po raz kolejny triumf przypadł Zespołowi Szkół nr 6, który łącznie przejechał prawie 27 000 kilometrów dla Ełku. To wynik o ponad 6 000 kilometrów lepszy niż w poprzedniej edycji, co organizatorzy odbierali jako sygnał rosnącego zaangażowania.
Podsumowanie pokazało, że projekt nie ogranicza się do rywalizacji mierzonej liczbą kilometrów. Dla wielu uczestników liczyła się atmosfera, wymiana doświadczeń i prosty impuls, by wsiąść na rower częściej niż dotychczas. Koordynatorzy zapowiedzieli kontynuację działań edukacyjnych oraz zachętę do udziału w przyszłych edycjach, tak aby rower stał się stałym elementem codziennego życia mieszkańców miasta.
na podstawie: Powiat Ełk.
Ostatnie Artykuły

Białe Lilie rozdane w Ełku. Wyróżniono ludzi i firmy z mocnym dorobkiem

Mickiewicz wraca do Ełku w trzech odsłonach

Ełk sprawdzi głos i interpretację - konkurs z nagrodą 1000 zł

Pociągi PKP pojadą inaczej. W Starych Juchach zmiana rozkładu już 14 czerwca

W Ełku wakacje w bibliotece zamienią się w przygodę

43-latek na zakazie wpadł w Prostkach - zapadł surowy wyrok

Bajorko dostaje nowe życie. Ełk szykuje też plan dla Jeziora Ełckiego

Zabytkowe auta zjadą do Ełku. W centrum pojawią się motoryzacyjne perełki

Rolnicy, seniorzy i firmy. Trzy komunikaty, których nie warto przegapić

Letnia elegancja wieczorowa – jak stworzyć stylizację z klasą bez ciężkich form?

Internet dla freelancera – jak wybrać stabilne łącze do pracy?

Czy warto planować zdrowie z wyprzedzeniem? Rola systematycznej opieki medycznej

Rolnicy mogą dostać list od GUS. W środku jest ważna informacja

Wokół Ełku pojawi się wojskowy ruch. Szykują ćwiczenia Ognista Burza 26
Przydatne dane teleadresowe
- Okręgowy Urząd Miar w Białymstoku, Wydział Zamiejscowy w Ełku - kontakt i godziny
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku - kontakt, JRG, sprawy prewencyjne
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku - kontakt, godziny, świadczenia
- Parafia bł. Karoliny Kózkówny w Ełku - msze, kancelaria, sakramenty
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział w Ełku - kontakt i godziny
- Urząd Gminy Ełk - kontakt, godziny, wydziały i sprawy do załatwienia
