5 zasad, o których trzeba pamiętać przy aranżacji małego mieszkania

Niewielkie mieszkanie często kojarzy się z ciasnotą i bałaganem, jednak wcale nie musi tak być! Wystarczy dobrze zaplanować przestrzeń i przemyśleć meble tak, aby całość była funkcjonalna i jednocześnie estetyczna. Pomocne w tym będą Meble Wanat online, które charakteryzują się świetnym wykonaniem i dużą praktycznością. Jak urządzić małe mieszkanie? Sprawdź nasze rady!

Postaw na minimalizm

W małym mieszkaniu najlepiej sprawdza się minimalizm, który zapobiegnie zagraceniu mieszkania i gromadzeniu zbyt dużej ilości mebli i przedmiotów. Dlatego, wybieraj tylko te rzeczy, które są Ci naprawdę potrzebne i spełniają jakąś funkcję.

Wybieraj meble praktyczne

Warto postawić na meble praktyczne i wielofunkcyjne. Doskonałym przykładem jest ławostół, który w zależności od potrzeb może być stolikiem kawowym lub stołem. Jeśli chcemy postawić stół w kuchni lub salonie, to najlepszym wyborem będzie stół rozkładany. Nie będzie zajmował dużo miejsca, a jednocześnie da możliwość zwiększenia blatu i urządzenie przyjęcia, czy spotkania w większym gronie.

Podziel mieszkanie na strefy

W niewielkich mieszkania dobrze sprawdza się podział na strefy, który można zaaranżować, rozdzielając pokój regałem lub malując poszczególne części na różne, ale dobrze współgrające ze sobą kolory. Przykładowo w salonie może znaleźć się część wypoczynkowa, biurowa i jadalna.

Pamiętaj o świetle

Mała przestrzeń sprawia, że często czujemy się przytłoczeni, dlatego należy zadbać o jej dobre doświetlenie. Przede wszystkim nie należy zasłaniać okien np. meblami. Warto również zadbać o obecność luster w pokojach oraz błyszczące materiały, które sprawią, że pokój wyda się większy. Świetnie do tego celu nadają się meble na wysoki połysk, które proponują Meble Wanat online. Warto również wybierać meble o szklanych powierzchniach np. szklany stolik kawowy. Przeźroczystość doda meblom lekkości i sprawi, że pomieszczenie będzie się lepiej prezentować.

Zadbaj o porządek

W małym mieszkaniu niezbędne jest utrzymywanie stałego porządku, gdyż na niewielkiej przestrzeni nawet kilka nieodłożonych rzeczy sprawia wrażenie bałaganu. Do tego niezbędna jest odpowiednia ilość mebli do przechowywania (regał, witryna, komoda, kredens itp.) oraz różnego rodzaju pojemniki na drobiazgi, czy dokumenty, które ułatwią utrzymanie porządku. Jeśli mamy wiele pamiątek lub bibelotów, to dobrze sprawdzi się witryna o przeszklonych drzwiczkach.