Jak wykonać montaż anteny satelitarnej i ustawić dekoder?

Właściwy montaż anteny satelitarnej oraz skonfigurowanie dekodera do odbioru telewizji ma kluczowe znaczenie. W jaki sposób powinno się dokonać tych czynności? Sprawdź porady, które pomogą Ci w samodzielnej instalacji telewizji satelitarnej!

Jak wybrać miejsce do montażu anteny satelitarnej?

Odpowiednio dobrane miejsce montażu anteny satelitarnej ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa ono na możliwość odbioru telewizji oraz na jej jakość.

Najczęściej antena satelitarna montowana jest na ścianie budynku. Do jej osadzenia stosowany jest uchwyt do anteny satelitarnej. Najlepiej zdecydować się na szerszy uchwyt z solidnym mocowaniem, by antena mogła oprzeć się podmuchom silnego wiatru.

Wybierając miejsce do montażu anteny satelitarnej, warto pamiętać o poniższych kwestiach:

  • Miejsce to powinno być łatwo dostępne,
  • Należy wybierać miejsca osłonięte przed silnym wiatrem,
  • Przestrzeń znajdująca się pod anteną powinna być wolna,
  • Przed anteną, w kierunku, w którym jest ona skierowana, nie powinny znajdować się przeszkody, na przykład drzewa,
  • Montaż nie powinien być prowadzony za wysoko, ponieważ może prowadzić to do problemów z regulacją anteny.

W jaki sposób ustawić antenę telewizji satelitarnej?

Sam montaż anteny musi być poprzedzony wybraniem właściwego kierunku – najczęściej jest to południe, a następnie także samego kąta ustawienia anteny.

Wykonując samodzielne ustawianie anteny satelitarnej, najlepiej korzystać ze specjalnych narzędzi do ustawiania anten, które dostępne są w internecie. Program będzie mógł wtedy pokazać, pod jakim kątem powinno się ustawić antenę tak, aby otrzymać dostęp do programów satelitarnych.

Jak skonfigurować dekoder?

Sam montaż anteny to jednak jeszcze nie wszystko, co potrzebne jest do odbioru telewizji. Ponadto konieczne jest też właściwe skonfigurowanie jej dekodera.

W tym przypadku należy postępować zgodnie z informacjami zawartymi w instrukcji obsługi.

Kiedy warto skorzystać z pomocy instalatora?

Wiele osób decyduje się na samodzielny montaż oraz ustawienie anteny, jednak wtedy, gdy nie mamy na to czasu lub nie dysponujemy odpowiednim narzędziami, możemy zdecydować się na wsparcie instalatora.

Firma zajmująca się instalacją anten satelitarnych będzie mogła zająć się wszystkim, co związane jest z założeniem telewizji satelitarnej. Jej pracownicy zamontują antenę, wyregulują ją oraz zajmą się podłączeniem dekodera do telewizora, aby uzyskać łatwy dostęp do programów.