Jak powinna wyglądać regeneracji skóry po zimie?

Gdy zaczyna się wiosna, a Ty wychodzisz chętniej z domu, koniecznie musisz zadbać o odpowiednią regenerację skóry po okresie zimowym. Od czego zacząć? Na pewno przyda Ci się wieczór poświęcony na domowe SPA! Jak go przygotować?

Reaguj na aktualne potrzeby swojej skóry

Warto ba samym początku uświadomić sobie, że rutyna pielęgnacyjna to nie muszą być w pełni stałe ramy. To, jakie kosmetyki użyjesz danego dnia powinno zależeć od jej stanu. Na przykład, jeśli spędziłeś dużo czasu na mrozie i masz podrażnioną cerę to lepiej zrobisz, jeśli użyjesz delikatniejszego środka myjącego. Z kolei, jeśli masz przesuszoną skórę, warto dołożyć odrobinę nawilżenia. Zauważasz suche skórki w ilości większej niż zwykle? Wykonaj peeling. Dbając w ten sposób o skórę regeneracja po kilku miesiącach zimy może nawet nie być konieczna.

Nie zapominaj o tym, że kosmetyków czasem można użyć za dużo: zarówno pod względem ilości różnych rodzajów produktów, jak i ilości, którą nałożysz na twarz. Dlatego w tym względzie warto zachować zdrowy balans, który będzie inny dla każdej osoby. Dlatego tak ważne jest, aby jak najlepiej poznać swoją skórę.

Regeneracja skóry po wyjeździe na narty

Jeśli wróciłeś właśnie z zimowej wyprawy, bez wątpienia Twoja skóra będzie wymagała dodatkowej regeneracji. W końcu na urlopie mało kto ma ochotę na skrupulatne dbanie o cerę, a mroźne powietrze i wiatr może wpłynąć na nią bardzo negatywnie. Popękane naczynka czy uczucie ściągnięcia to przecież nic przyjemnego! Dlatego po takim powrocie warto dać sobie jeszcze jeden wieczór na dodatkowy relaks i przygotować sobie wieczór SPA w domu.

Zacznij od przygotowania odpowiednich produktów. Dobrym pomysłem będzie zakup mocno nawilżających masek. Mogą być one w płacie, bądź na bazie glinki albo w formie gęstego kremu nakładanego na noc – to zależy od Ciebie! Pamiętaj, że celem masek jest właśnie natychmiastowe reagowanie na nagłe problemy skóry.

Co jeszcze przyda się na domowe SPA?

Maski to nie wszystko. Dobrze zadziałać może tzw. parówka, do której możesz dodać zioła bądź olejki. Pochyl się nad miską pełną ciepłej, ale nie gorącej i wciąż parującej wody. Najlepiej dodatkowo zakryj się od góry ręcznikiem. Dzięki temu Twoje pory otworzą się i zaczną się oczyszczać, a piękny zapach, który będzie się unosił zadziała na Ciebie relaksująco. Warto zakupić również peeling enzymatyczny, który dobrze sprawdzi się nawet przy nieco podrażnionej cerze. Ponadto dobrym pomysłem może okazać się zakup żelu aloesowego, który jednocześnie koi i nawilża.

Korzystaj przede wszystkim z naturalnych kosmetyków

Gdy wybierasz kosmetyki do pielęgnacji swojej skóry, zwracaj uwagę na ich składy. Najlepiej, aby były w miarę możliwości naturalne. Takie będą miały najlepszy wpływ na stan Twojej skóry. Nie muszą być wcale drogie. Bez problemu znajdziesz marki w budżetowych cenach, których produkty także charakteryzują się świetnym działaniem. Takie wybory sprawią zaś, że cały proces regeneracji skóry po zimie będzie jeszcze przyjemniejszy!

Więcej informacji znajdziesz na https://alkmie.com/