W ostatnim czasie policjanci z Ełku zabezpieczyli ponad 600 gramów różnych środków odurzających. Wśród nich był m.in. mefedron i marihuana. Przypominamy, że posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, za handel nimi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci stale prowadzą rozpoznanie przestępczości narkotykowej na terenie powiatu ełckiego. Celem takich działań jest zwalczanie narkomanii i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej osób, które łamią prawo.

Wczoraj (21.04.2022r.) policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę z gminy Ełk. Przechowywał on w mieszkaniu w różnych miejscach środki odurzające. U niego w pokoju policjanci zabezpieczyli m.in. worek ze zbryloną substancją oraz pudełko z suszem roślinnym. Wstępne ustalenia pokazują, że to mefedron i marihuana.

Z kolei kilka dni temu został zatrzymany przez policjantów 26-latek z Ełku. Najpierw podczas legitymowania na klatce schodowej policjanci znaleźli u niego w saszetce małe woreczki z marihuaną. Później u niego w łazience torebki ze zbryloną substancją i kolejne woreczki z marihuaną.

Łącznie u tych mężczyzn policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów środków odurzających,

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności i wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw.

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.