Przekraczanie prędkości jest niebezpieczne i... kosztowne. Kwoty mandatów w aktualnym taryfikatorze dziwią i nieprzyjemnie zaskakują niektórych kierowców. Kierowca, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h nie dość, że stracił prawo jazdy na 3 miesiące, to jeszcze został ukarany mandatem 1500 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci podczas pełnionych służb zwracają szczególną uwagę na to, jak kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety są wciąż osoby, które jeżdżą zdecydowanie za szybko. Pokazuje to chociażby sytuacja z miejscowości Golubka. Policjanci zatrzymali tam do kontroli kierowcę pojazdu ciężarowego, który jechał z prędkością 107 km/h. W związku z tym, że przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h policjanci od razu zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Kierowca otrzymał także mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Dla większości kierowców utrata prawa jazdy jest bardzo dotkliwa i często uniemożliwia im wykonywanie pracy. Dlatego przypominamy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h zatrzymanie prawa jazdy jest obligatoryjne i odbywa się natychmiast podczas kontroli.