35-latka ukradła portfel, w którym była karta płatnicza. Wykorzystując funkcję zbliżeniową ta kobieta kilkukrotnie zapłaciła ukradzioną kartą za swoje zakupy. Policjanci szybko ustalili jej dane i zatrzymali ją. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

35-latka z Ełku wykorzystując okazję ukradła w lipcu br. z plecaka portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą płatniczą oraz scyzoryk. Postanowiła skorzystać z nieswoich oszczędności i zapłaciła za zakupy w sklepie wykorzystując płatność zbliżeniową. Zachęcona powodzeniem transakcji w innym sklepie również zapłaciła w ten sposób za wybrane towary. W sumie skorzystała z karty w różnych sklepach 7 razy. Kupowała głównie alkohol. Usiłowała także wypłacić z bankomatu pieniądze, lecz ta transakcja jej się nie powiodła.

Swoim zachowaniem kobieta spowodowała straty w wysokości blisko 500 złotych.

Działania podjęte przez policjantów szybko przyczyniły się do ustalania tożsamości podejrzanej. Kobieta została przez policjantów zatrzymana w Ełku. Usłyszała łącznie 9 zarzutów. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.