39-latek wyważył drzwi do pomieszczenia, w którym przechowywane były elektronarzędzia w niezamieszkałym jeszcze nowym domu. Chcąc się wzbogacić ukradł sprzęt, a potem szybko sprzedał. Policjanci zatrzymali tego mężczyznę i przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem.

Kilka dni temu policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego jeszcze nowego domu w Ełku. Sprawca tego przestępstwa wyważył drzwi i dostał się pomieszczenia, w którym przechowywane były różne elektronarzędzia budowlane. Ich wartość została wyceniona na 8000 złotych. Szybko podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania podejrzanego 39-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Za swój czyn odpowie w warunkach recydywy, co wpłynie na zaostrzenie wymiaru kary. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

39-latek sprzedał ukradzione elektronarzędzia, chcąc mieć szybki zysk. Policjanci ustalają, gdzie one się znajdują.

Zabezpiecz swój dom

Przy tej okazji apelujemy także do mieszkańców o zabezpieczenie swoich domów i mieszkań. Jest to istotne zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy częściej na dłużej opuszczamy nasze miejsce zamieszkania. Zadbajmy o to, żeby po powrocie nie spotkała nas przykra niespodzianka.

Najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem są życzliwi sąsiedzi, którzy mogą zwrócić uwagę na mieszkanie podczas naszej nieobecności. Warto też interesować się nieznanymi osobami, które pojawiają się na klatkach schodowych czy obserwują domy.

Na pewno pomocne są alarmy, dobre drzwi przeciwwłamaniowe i zamki w oknach. Jeśli przechowujemy w domach dużą ilość gotówki czy wartościowych przedmiotów warto zadbać o zabezpieczenie ich w sejfie czy szafie pancernej.