Obie kierujące trafiły do szpitala po zdarzeniu przed przejściem dla pieszych. 26-letnia kierująca mercedesem nie zachowała odpowiedniego odstępu od poprzedzającego ją chevroleta, co spowodowało zderzenie między pojazdami.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do policjantów przed godziną 10:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobowym mercedesem nie zachowała bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego najechała na tył tego pojazdu. Obie kierujące jechały same. Pojazdy nie uległy dużym zniszczeniom, ale obie kobiety zostały zabrane do szpitala na badania.

Policjanci będą teraz wyjaśniać szczegóły tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Zachowanie należytego odstępu między pojazdami jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Im większy dystans pomiędzy pojazdami, tym dłuższy czas mamy na reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji i większe szanse na uniknięcie zderzenia, które może zakończyć się nie tylko rozbitymi samochodami, ale również poważnymi obrażeniami u kierowców i pasażerów.