Ełccy policjanci w środę (03.08.2022r.) obchodzili powiatowe Święto Policji. Podczas uroczystego apelu zostały wręczone policjantom medale ,,Za długoletnią służbę” i odznaczenia „Zasłużony Policjant” oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W apelu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – nadinsp. Tomasz Klimek.

03.08.2022 r. na Placu Jana Pawła II w Ełku policjanci i pracownicy cywilni obchodzili Święto Policji w Ełku. W uroczystym apelu uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie – nadinsp. Tomasz Klimek oraz zaproszeni goście.

Komendant Wojewódzki Policji podziękował wszystkim gościom i osobom, które na co dzień współpracują z ełcką policją. Pan Generał szczególnie podziękowanie skierował do policjantów i pracowników z Ełku, za ciężką wykonywaną z poświęceniem i zaangażowaniem służbę i pracę.

Głos zabrał także gospodarz uroczystości - Komendant Powiatowy Policji w Ełku nadkom. Grzegorz Kobeszko, który także dziękował funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Podkreślał, że służba w Policji to honor, misja i zobowiązanie.

W trakcie uroczystości z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji medale „Za długoletnią służbę” otrzymało 3 policjantów. Także 3 policjantów otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”.

Na wyższe stopnie służbowe awansowało łącznie 58 funkcjonariuszy, w tym:


3 w korpusie oficerów starszych

1 w korpusie oficerów młodszych

29 w korpusie aspirantów

12 w korpusie podoficerów

13 w korpusie szeregowych

Po uroczystym wręczeniu nominacji był czas na życzenia i podziękowania. Podziękowania popłynęły także w stronę przedstawicieli lokalnych władz samorządowych za nieustającą pomoc i wspieranie policyjnych działań. Dzięki współpracy, zrozumieniu i wspólnym wysiłkom zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu ełckiego.

Przedstawiciele lokalnych samorządów, zaproszeni goście i mieszkańcy przekazali podziękowania i życzenia funkcjonariuszom.