Kierująca osobowym golfem potrąciła 12-latka, który wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Chłopiec trafił do szpitala, po badaniach lekarskich okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

W Ełku przy ul. Kilińskiego doszło do zdarzenia drogowego (01.08.2022r.) z udziałem 12-letniego rowerzysty. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierująca osobowym golfem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Po chwili, ruszając potrąciła chłopca, który wjechał na przejście dla pieszych rowerem. 12-latek trafił do szpitala, na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów na naszych drogach. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, ponieważ im brakuje jeszcze doświadczenia i znajomości zasad ruchu drogowego. Zwracamy się też z prośbą do rodziców i nauczycieli, by przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu. Kierowcy też muszą wykazywać szczególną czujność wobec rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy, że w konfrontacji z samochodem pieszy czy rowerzysta ma minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem na drodze!

Wszystkim nam powinno zależeć na wyrobieniu dobrych nawyków dotyczących bezpieczeństwa.