14 i 15-latek malowali elewację wiaduktu farbą w sprayu. Zareagował zaniepokojony mieszkaniec Ełku, który szybko zadzwonił pod numer alarmowy. Dzięki temu interweniujący policjanci zastali na miejscu zdarzenia chłopaków niszczących mienie. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Prosimy, aby reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Jest wyrazem troski o nasze otoczenie i przestrzeń publiczną, z której korzystamy na co dzień.

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna. Taką reakcją wykazał się mężczyzna, który wczoraj (09.08.2022r.) zauważył w Ełku chłopaków malujących farbą w sprayu wiadukt.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy. W reakcji na to zgłoszenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zastali pod wiaduktem dwóch nieletnich: 14 i 15-latka. Nastolatkowie mieli w plecaku cztery puszki kolorowej farby w sprayu. Policjanci ustalili, że chłopcy wykonali na elewacji wiaduktu kilka rysunków i napisów. Teraz będą ustalane szczegóły tej sprawy i szacowany koszt zniszczonego mienia.

Ważne, aby szybko reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Niszczenie mienia służącego wszystkim mieszkańcom jest wyjątkowo bulwersujące. Jednym z najskuteczniejszym sposobów przeciwdziałania tego typu działaniom jest czujne oko mieszkańców, którzy widząc niepokojące zachowanie osób zawiadomią odpowiednie służby, co może pozwolić na zatrzymanie dewastatorów na gorącym uczynku.