Na trasie Grajewo-Bogusze kierująca osobowym audi nie upewniła się, czy jadący za nią pojazd nie rozpoczął manewru wyprzedzania i sama zaczęła wyprzedzać jadący przed nią samochód. W wyniku tego doszło do zderzenia trzech pojazdów. Trzy osoby z potłuczeniami ciała trafiły do szpitala.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przebieg zdarzenia drogowego na DK-65 na trasie Grajewo-Bogusze. Do zdarzenia doszło w środę (10.08.2022r.) przed godziną 18.00.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letnia kierująca osobowym audi nie upewniła się, czy jadący za nią pojazd nie rozpoczął manewru wyprzedzania i sama zaczęła wyprzedzać jadący przed nią samochód. W wyniku tego zderzyła się z dwoma pojazdami, jeden z nich dachował w przydrożnym rowie. Łącznie samochodami podróżowało siedem osób. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko. Na szczęście nie doznały poważnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali kierującej audi prawo jazdy.

Czas wakacji to dla wielu osób dalekie wyjazdy na wypoczynek. Dla policjantów to także czas wzmożonej pracy na drogach.

Wysokie temperatury i długi czas spędzany za kierownicą mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą utrudniać koncentrację. Dlatego tak ważne są przerwy podczas podróży, bezwzględna trzeźwość, wypoczęcie i przestrzeganie przepisów drogowych.