Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Mężczyzna w maju br. od mieszkanki Ełku odebrał blisko 100 tys. złotych, podając się za funkcjonariusza, który miał ochronić jej oszczędności. Mieszkaniec Warszawy został zatrzymany w okolicach Ostródy. Został tymczasowo aresztowany.

Policjanci regularnie opisują działania oszustów podających się za wnuczków czy policjantów, żeby jak najwięcej osób uchronić przed takimi przestępcami.

Niestety działania manipulacyjne, jakie stosują oszuści, czasem zbierają swoje żniwo.

W maju 83-letnia mieszkanka Ełku została oszukana metodą „na policjanta”. Kobieta została przez telefon poinformowana, że jej oszczędności w banku są zagrożone, dlatego wypłaciła je i przekazała nieznanej osobie, myśląc że w ten sposób chroni swoje pieniądze. Łączne straty to blisko 100 tys. złotych.

Policjanci, pracujący nad tą sprawą, w działaniach operacyjnych wytypowali osobę mogącą brać udział w tym oszustwie. W oparciu o zebrane informacje funkcjonariusze kryminalni zatrzymali w gminie Ostróda 34-letniego mężczyznę, który ze znajomymi odpoczywał akurat w pensjonacie. Ustalenia wskazują, że 34-latek w ostatnim czasie mieszkał w Warszawie. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przy nim marihuanę.

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa i posiadania środków odurzających. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Był już wcześniej skazywany za podobne oszustwa, dlatego odpowie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dalsze okoliczności i sprawdzają ewentualny udział tego mężczyzny w innych przestępstwach.