Jechał pod prąd w centrum Ełku i najprawdopodobniej w trakcie jazdy pił piwo. Zatrzymany przez policjantów 32-latek w swoim zachowaniu nie widział jednak nic niewłaściwego i nie miał żadnych skrupułów. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania oraz konsekwencje finansowe.

Pomimo ciążącej odpowiedzialności karnej i ogromnym zagrożeniu dla innych ludzi wciąż są kierowcy, którzy nietrzeźwi wyjeżdżają na drogi. Mogą to być naprawdę groźne sytuacje. Pokazuje to zdarzenie z Ełku (16.11.2022r.).

Policjanci patrolując ulice miasta zauważyli osobowe volvo, którego kierowca zignorował znak zakazu wjazdu i poruszał się po jezdni pod prąd. Natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli, żeby powstrzymać zagrożenie na drodze.

Okazało się, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy 32-latek. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu. W jego pojeździe w miejscu na napoje stała otwarta puszka z piwem. Natomiast sam kierowca podczas interwencji nie widział nic niewłaściwego w swoim zachowaniu. Zachowywał się lekceważąco w stosunku do policjantów i nie wykonywał wydawanych przez nich poleceń, utrudniając czynności służbowe.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione wykroczenia oraz przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może go spotkać kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania oraz konsekwencje finansowe.