27-latek z Ełku wsiadł za kierownicę swojego pojazdu, będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas jazdy po mieście został zatrzymany przez patrol policjantów z ruchu drogowego po tym, jak przekroczył dopuszczalną prędkość. Ponadto okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, bo unikał zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Policjanci z Ełku zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena (14.01.2023 r.). Kierowca tego pojazdu przekroczył w mieście dopuszczalną prędkość. Ponadto badanie alkomatem wykazało, że jechał po mieście nietrzeźwy – miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Choć on sam twierdził, że wsiadł za kierownicę, bo wydawało mu się, że już wytrzeźwiał.

Okazało się również, że 27-latek jest osobą poszukiwaną, bo unikał zasądzonej kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi 1,5 roku za wcześniejsze oszustwa.

Usłyszał także zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i konsekwencje finansowe – minimum 5000 złotych.