Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego! Na uznanie zasługuje postawa osób, które we właściwy sposób reagują w takich sytuacjach, żeby wyeliminować pijanych kierowców z ruchu drogowego i uniknąć tragedii. Policjanci z Ełku po zgłoszeniu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który wyszedł z baru i wyjechał na ulice miasta. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W miniony poniedziałek (16.01.2023r.) pod numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona osoba ze zgłoszeniem, że z baru w Ełku wyszedł nietrzeźwy mężczyzna, wsiadł do samochodu i wyjechał na ulice miasta. Policjanci napotkali i zatrzymali wskazany pojazd. I faktycznie za kierownicą tego citroena siedział nietrzeźwy mężczyzna. 61-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Poza tym mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec przechodniów i policjantów, był wulgarny, pobudzony i próbował wchodzić na jezdnię. Nie wykonywał poleceń policjantów do zachowania zgodnego z prawem.

Został zatrzymany w komendzie. Odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i zakaz kierowania.