Policjanci pomogli 83-latce bezpiecznie dotrzeć nocą do domu. Około godziny 2:00 zauważył ją kierowca, który zaniepokoił się takim nocnym spacerem, dlatego zadzwonił pod numer alarmowy. I słusznie, bo okazało się, że kobieta straciła orientację w terenie, pomyliła drogi do domu i szła w przeciwnym kierunku.

Pod numer alarmowy zadzwonił zaniepokojony kierowca, który około 2:00 w nocy dostrzegł idącą drogą krajową nr 16 w kierunku Augustowa starszą kobietę. Zainteresował się tą sytuacją. Kobieta twierdziła, że nie potrzebuje pomocy, mieszka nieopodal i idzie do domu. Jednak mężczyzna nie był pewny bezpieczeństwa tej seniorki, ponieważ w okolicy nie było żadnych domów. Dlatego powiadomił o tym policjantów. Taką postawą być może uratował jej zdrowie i życie, bo nie wiadomo, jak dla tej kobiety mogłaby się zakończyć taka nocna wędrówka.

Policjanci ustalili, jak nazywa się kobieta i gdzie mieszka. Okazało się, że 83-latka rzeczywiście pomyliła drogę do domu i szła w przeciwnym kierunku. Kobieta została przez policjantów odwieziona do miejsca zamieszkania.

Na szczęście dzięki telefonowi od czujnego kierowcy ta historia miała pomyślne zakończenie. Brak reakcji świadków, w takich sytuacjach, mógłbym skończyć się dla kobiety tragicznie.

Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, bezdomne, potrzebujące pomocy. Starsze osoby mogą stracić orientację w terenie, zabłądzić i znacznie się oddalić. Dodatkowym zagrożeniem są też warunki atmosferyczne.

Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.