Policjanci z Warmii i Mazur otrzymali w Komendzie Głównej z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera podziękowania za udział w zawodach drużyn policyjnych na Litwie. Polską Policję reprezentował także policjant z Ełku razem z psem służbowym.

Nadinsp. Roman Kuster Zastępca Komendanta Głównego Policji podziękował 5 policjantom z Warmii i Mazur za osiągnięcie bardzo dobrych wyników w Zawodach Najlepszych Drużyn Policyjnych organizowanych przez Policję Republiki Litewskiej.

Wśród tych policjantów znalazł się asp. Artur Soja z komendy w Ełku. Policjant był na zawodach ze swoim psem służbowym Reja – dla przyjaciół Gama. Jest to pies do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Na zawodach Gama robiła między innymi przeszukania bagaży pod kątem narkotyków. Jej zadaniem było także sprawdzanie trybun sportowych. Gama musiała także pokonać specjalny tor przeszkód dla psów. W tych wszystkich konkurencjach skutecznie zdobywała punkty dla drużyny.

Jak zawsze wykazała się pracowitością, posłuszeństwem i skutecznością. To pierwsze tego typu zawody naszego zgranego duetu na arenie międzynarodowej. Uczestnictwo w takich zawodach i reprezentowanie Polskiej Policji to wyróżnienie, bo z Gamą przewodnik pracuje w Ełku od 6 miesięcy.

 

Zdjęcia: P. Ostaszewski - Gazeta Policyjna, archiwum prywatne funkcjonariuszy