Mówi się, że wiedza i umiejętności, których nabywamy w dzieciństwie zostają z nami na całe życie. W myśl tej zasady policjanci z Ełku zorganizowali warsztaty pierwszej pomocy dla uczniów. Zajęcia przeprowadził st.asp. Arkadiusz Ponisztera – dzielnicowy z gminy Prostki. Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom możliwość sprawdzenia swoich sił na fantomie.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna i nie wiadomo, kiedy może się przydać. Ważne, żeby już od najmłodszych lat zdobywać odpowiednią wiedzę i sprawność. Dlatego policjanci kolejny raz zorganizowali warsztaty z pierwszej pomocy. Te niecodzienne zajęcia w szkołach przeprowadził st.asp. Arkadiusz Ponisztera. Pod jego fachowym okiem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rożyńsku i Prostkach praktycznie mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.

Podczas zajęć policjanci podkreślają, że własne bezpieczeństwo w takich sytuacjach jest najważniejsze, ale nie można zostawić bez żadnej pomocy osoby, której zdrowie jest zagrożone.

Zajęcia służbą nauce prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Policjanci uświadamiają dzieciom, że gdy chodzi o ludzkie życie liczy się każda sekunda i im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat mogą oswoić się z ideą pomagania, zdobyć pewność siebie, zdecydowanie i odwagę w podejmowaniu działań ratujących ludzie życie.