Często kierowcy w geście solidarności ostrzegają siebie nawzajem przed policyjnymi patrolami. To zachowanie nie tylko wyczerpuje znamiona wykroczenia, ale przede wszystkim może być doskonałą podpowiedzią dla przestępców. Zobacz kogo tak naprawdę możesz ostrzegać.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile przygotowali krótki spot, który ma na celu pokazanie, że popularne mruganie światłami i ostrzeganie innych kierowców może być tak naprawdę doskonałą podpowiedzią dla przestępców lub piratów drogowych.

Głównym założeniem spotu jest uświadomienie, że nigdy nie wiemy, kogo ostrzegamy. Może to być zarówno kierowca pod wpływem alkoholu czy narkotyków, ale również włamywacz lub sprawca uprowadzenia rodzicielskiego. Powodów ucieczki przed policyjnym patrolem może być zdecydowanie więcej, dlatego pamiętaj. Nigdy nie wiesz kogo ostrzegasz.

Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem używanie świateł drogowych w sposób niezgodny z przepisami stanowi wykroczenie. Kierowcy, którzy go popełnią mogą otrzymać mandat karny w wysokości 200 złotych oraz 4 punkty karne.

sierż. szt. Wojciech Zeszot