Klamka do okna z kluczykiem - dlaczego warto ją wybrać?

Za antywłamaniowe drzwi, solidne zamki czy nowoczesne systemy alarmowe jesteśmy gotowi zapłacić wysoką cenę, gdyż bezpieczeństwo jest kwestią, na której nie warto oszczędzać. Jednak inwestycje w ochronę domu przed włamaniem powinny być przemyślane. W tym kontekście nie można zapominać o tak newralgicznym punkcie jak okna i balkony. W ich przypadku najlepszym zabezpieczeniem okazują się być klamki okienne z kluczykiem, które zapewniają dodatkową ochronę i stanowią istotny element systemu zabezpieczeń domu.

Jak działają klamki do okien z kluczykiem?

Klamki okienne z zamkiem w praktyce nie różnią się od standardowych modeli bez klucza pod względem montażu w oknach czy drzwiach balkonowych, kształtów, barw oraz materiałów użytych do ich produkcji. Różnica polega na dodatku klucza, który nadaje klamce nowe właściwości. Klamka do okna lub drzwi balkonowych z kluczykiem umożliwia nie tylko zwykłe otwieranie i zamykanie, ale również zablokowanie okna w pozycji zamkniętej lub uchylonej. W zależności od modelu, blokadę taką umożliwia klucz lub specjalny przycisk. Aby otworzyć okno lub drzwi, konieczne jest użycie niewielkiego klucza.

Nowoczesne klamki okienne z zamkiem można zamontować w domach, mieszkaniach, firmach, obiektach użyteczności publicznej i innych miejscach. Istotną zaletą jest możliwość znalezienia systemów, gdzie jeden klucz otwiera wszystkie klamki w oknach całego budynku. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie dla rodzin, ułatwiające zarządzanie dostępem do różnych pomieszczeń i zwiększające bezpieczeństwo.

Szeroka oferta klamek do okien dostępna jest na https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/klamki/klamki-do-okien

Jak wybrać klamkę okienną lub balkonową?

Współcześnie produkowane klamki do okien PCV są uniwersalne, co pozwala skupić się głównie na ich funkcjonalnościach i aspekcie wizualnym. Jedynym parametrem, który należy skontrolować, jest długość trzpienia - elementu wchodzącego w ramę okna lub drzwi. Wymiar ten zależy od grubości profilu okna.

Właściwości klamek z kluczem warto rozpatrywać pod kątem praktyczności. Model umożliwiający blokadę w pozycji uchylonego okna pozwala na swobodne wietrzenie pomieszczeń. Kolejna przydatna funkcja to guzik, który po wciśnięciu blokuje okno w pozycji zamkniętej, a do jego otwarcia konieczny jest klucz. Daje to szybkie i skuteczne działanie.

Jeżeli klamki z kluczykiem mają być zainstalowane we wszystkich oknach, najlepiej wybrać system z jednym kluczem do wszystkich okien, co ułatwia zarządzanie kluczami. Warto ustalić w domu czy firmie jedno miejsce na przechowywanie klucza.

Pod kątem estetycznym, klamka powinna być dopasowana do ramy okna czy drzwi balkonowych. Z reguły najlepsze będą modele w kolorze białym, które łatwo komponują się z wyposażeniem domu. Dla drzwi balkonowych idealne są warianty dwustronne, umożliwiające blokadę drzwi także od zewnątrz, co może być szczególnie cenione przez lokatorów palących na balkonie.