Koncert premierowy minialbumu Alfred Böhmer z projekcją filmu Negatyw w ECK

Już wkrótce mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym, które połączy muzykę z filmem. Koncert premierowy minialbumu Alfred Böhmer” oraz projekcja filmu Negatyw” odbędą się 12 września o godzinie 19.30 w Sali Widowiskowej ECK. To wyjątkowe przedsięwzięcie z pewnością przyciągnie miłośników sztuki i twórczości artystycznej.
- Muzyczna podróż z Alfredem Böhmerem”
- Film Negatyw” emocjonalne spojrzenie na relacje
- Alfred Böhmer zapomniana postać sztuki
Muzyczna podróż z Alfredem Böhmerem”
Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję wysłuchać utworów z minialbumu Alfred Böhmer”, który stanowi połączenie fortepianowych nut, elektronicznych brzmień i eksperymentalnego hip-hopu. Artyści Maciej Przyłucki, znany jako BePM, oraz Jan Piekarski zapraszają do wspólnego przeżywania muzycznych emocji. Ich twórczość nie tylko bawi, ale także zmusza do refleksji nad istotą człowieczeństwa, co czyni ten występ szczególnie wartościowym.
Film Negatyw” emocjonalne spojrzenie na relacje
Po koncercie widzowie będą mieli możliwość zobaczenia krótkiego dokumentu Negatyw” w reżyserii Marcina Korbusa. Film ten porusza temat relacji ojca i syna, ukazując ich wspólną pasję do fotografii. Oglądając stare zdjęcia, bohaterowie rozmawiają o życiu, sztuce oraz nieuchronności śmierci, co sprawia, że film staje się intymnym zapisem ich więzi. Projekcja z pewnością wzbogaci wieczór o dodatkowe emocje i przemyślenia.
Alfred Böhmer zapomniana postać sztuki
Kim zatem był Alfred Böhmer, którego nazwisko stało się inspiracją dla tego projektu? Urodził się 13 maja 1858 roku we Wrocławiu i był uznawanym pruskim fotografem, którego oniryczne pejzaże zdobyły uznanie w całej Europie. Przeniósł się do Ełku około 1902 roku, gdzie zyskał nowe inspiracje. Niestety, jego życie zakończyło się tragicznie w 1908 roku, co rodzi pytania o przyczyny tego dramatycznego kroku. Dlaczego pamięć o nim niemal zaginęła? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w twórczości BePM, który w swoim minialbumie stara się przywrócić pamięć o tym utalentowanym artyście.
Wydarzenie, które odbędzie się w ECK, jest finansowane w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Ełku. Wstęp na koncert oraz projekcję filmu jest bezpłatny, co czyni je dostępnym dla szerokiej publiczności. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat sztuki i odkryć nowe horyzonty twórcze, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Ostatnie Artykuły

W Ełku rusza 174 wydarzenia dla rodzin. Rozmowa spina cały program

Cmentarna i Polna po przebudowie. W Nowej Wsi Ełckiej zniknął stary problem pod jezdnią

Osiem dekad książek i spotkań w Ełku. Biblioteka świętuje wielki jubileusz

W Ełku rusza darmowe czipowanie psów i kotów. Liczba miejsc jest ograniczona

W Ełku nocna pomoc stomatologiczna przyjęła 30 osób już pierwszego dnia

W Ełku przypomną koniec wojny i dramat dzieci wojny

3 maja w Różyńsku Wielkim zabrzmiał głos młodego pokolenia

Runmageddon wraca do Ełku. Dwudniowy test siły i charakteru

Nocna sprzedaż alkoholu zniknie ze sklepów. Nowe zasady w Ełku

Parada, festyn i Blanka w Ełku. Dzień Dziecka zapowiada się głośno

Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci rolników rusza z letnim naborem

Koła gospodyń znów staną przy garnkach. Rusza konkurs Polska smakuje

Nowe ścieżki rowerowe połączą Pisanicę, Borzymy i Wysokie

Wdzięczność zamiast oficjalnych formuł. W Prostkach pamiętano o strażakach
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie - Oddział w Ełku: kontakt, godziny, licencja
- Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku - kontakt, godziny, oferta
- Biblioteka Publiczna Gminy Ełk w Ełku - kontakt, godziny, karta
- Powiatowy Zarząd Dróg w Ełku - kontakt, awarie, zajęcie pasa
- Komenda Powiatowa Policji w Ełku - kontakt, godziny, dojazd
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku - kontakt, godziny, wnioski
