Ponad 10 tysięcy uczniów z Ełku rozpoczęło wakacje po zakończeniu roku szkolnego

W Ełku rozbrzmiały ostatnie dzwonki, a ponad dziesięć tysięcy uczniów rozpoczęło długo wyczekiwany czas wakacji. Jak wyglądał finał roku szkolnego w miejskich i powiatowych placówkach? Sprawdź, kto już pożegnał się z podstawówką i kiedy wszyscy wrócą do nauki!
- Uroczystości zakończenia roku szkolnego w ełckich szkołach
- Ponad dziesięć tysięcy uczniów z Ełku rusza na wakacje
Uroczystości zakończenia roku szkolnego w ełckich szkołach
27 czerwca to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie ełckich szkół – oficjalne zakończenie roku szkolnego 2024/2025. W wielu placówkach odbyły się uroczyste apele, podczas których podsumowano minione miesiące nauki i wręczono świadectwa. To także moment radości i oczekiwania na zasłużony odpoczynek.
Szczególne znaczenie miało zakończenie edukacji dla 624 ósmoklasistów z miejskich szkół podstawowych oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Ełku, którzy już 26 czerwca pożegnali się ze szkołą podstawową i przygotowują się do nowych wyzwań w kolejnych etapach edukacji.
Ponad dziesięć tysięcy uczniów z Ełku rusza na wakacje
W sumie aż 10 464 dzieci i młodzieży z ełckich placówek oświatowych rozpoczęło letnią przerwę. Wśród nich jest 5390 uczniów z miejskich szkół oraz Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, a także 5074 uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat ełcki. To imponująca liczba świadcząca o rozbudowanej sieci edukacyjnej w regionie.
Wakacje to czas nie tylko relaksu, ale również okazja do rozwijania pasji i spędzania czasu z rodziną. Po intensywnym roku pełnym nauki i wyzwań, teraz młodzi mieszkańcy Ełku mogą cieszyć się wolnymi dniami, które potrwają do początku września.
Powrót do szkolnych ławek zaplanowano na 1 września, kiedy to rozpocznie się nowy rok szkolny pełen nowych możliwości i doświadczeń.
Wg inf z: Urząd Miasta w Ełku
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Mobilny punkt odpadów znów ruszy po gminie Ełk i zatrzyma się w czterech miejscach

Woszczele postawiły na internetowe pułapki - policjantka weszła do komisji

W Woszczelach uczniowie rozgryzali internetowe pułapki i walczyli o zwycięstwo

Szereg miejscowości w gminie zostanie bez wody po porannej awarii sieci

Ełk pyta w ankiecie, co naprawdę decyduje o wyborze miejsca do życia

Uczniowie przejęli szkołę i w Mrozach Wielkich powitali wiosnę po swojemu

Ełcka plaża znów stanie się areną lodowej rywalizacji

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

Na S61 w powiecie ełckim ciężarówki złapały 126 wykroczeń

W nowym skrzydle szpitala roboty weszły już do środka

Śmieci w lesie kończą się mandatem, a gmina Ełk wzmacnia nadzór

Zabrał alkohol i ugryzł ochroniarza - wpadł przy wyjściu ze sklepu w Ełku

Jechał tak wolno, że dzielnicowi od razu sprawdzili trzeźwość

