Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Ekipa projektu „Wisła dla Lili” po spływie na dystansie 1047 km szczęśliwie dotarła do domu. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oficjalnie pogratulował dzisiaj kajakarzom oraz podziękował za organizację tak szlachetnego przedsięwzięcia. Przekazał również fundusze zebrane przez urzędników na rehabilitację Lilii.

Dzisiaj (30 kwietnia) przed ełckim ratuszem miało miejsce spotkanie z uczestnikami spływu „Wisła dla Lili”, Lilą oraz jej rodziną, a także rodzinami kajakarzy. Prezydent Tomasz Andrukiewicz pogratulował determinacji i sukcesu, a także podziękował za organizację tej inicjatywy oraz przekazał pieniądze zebrane wśród pracowników Urzędu Miasta Ełku. Dzięki temu możliwa jest dalsza rehabilitacja trzyletniej Lilii.

Dziewczynka walczy z porażeniem mózgowym i niedosłuchem. Tej choroby nie da się wyleczyć, ale dzięki wsparciu jest szansa na zmniejszanie ograniczeń, które rosną wraz z nią. Zbiórka zostanie przeznaczona przede wszystkim na leczenie, sprzęt niezbędny do prawidłowego poruszania się, rehabilitację i niezbędne terapie usprawniające, w kierunku późniejszej możliwości samodzielnego funkcjonowania.

Wpłat można dokonywać przez: https://www.siepomaga.pl/wisladlalili-pl

Organizatorem projektu „Wisła dla Lili” jest Robert Kuczyński ze Stowarzyszenia „Przystań Szeligi Buczki” oraz „Ełk się Wspina”.