Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

Od 1 stycznia 2022r. znacznie wzrosły kwoty mandatów za niektóre wykroczenia drogowe, w tym też za przekraczanie dozwolonej prędkości. Są kierowcy, którzy wciąż jeżdżą za szybko. Jednego dnia policjanci z Ełku ujawnili 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 30 km/h. Zgodnie z nowym taryfikatorem zostali oni ukarani mandatami 800 złotych, jeden z nich odpowie przed sądem, ponieważ odmówił przyjęcia mandatu.

Od tygodnia obowiązuje przepisy, które zaostrzyły kary dla osób popełniających wykroczenia na drodze. Znacząco wzrosły kwoty mandatów głównie za przekroczenia dozwolonej prędkości, czy za wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. To zmiana, która ma poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

Przekraczanie dozwolonej prędkości to wciąż główna przyczyny wypadków drogowych.

O tym, że nadmierna prędkość może też sporo kosztować przekonali się niektórzy kierowcy z powiatu ełckiego. W minioną środę (05.01.2022r.) policjanci podczas służby zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów. Tego dnia policjanci ujawnili aż 27 kierowców, którzy jechali za szybko. Pięciu z nich przekroczyło prędkość o ponad 30 km/h. Czterech z nich zostało ukaranych mandatami po 800 złotych i 10 punktami.

Jeden z kierowców nie przyjął mandatu, dlatego jego sprawa trafi do sądu.

Zachęcamy wszystkich uczestników ruchu drogowego do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami. Być może dzięki temu więcej osób będzie przestrzegać przepisów ruchu drogowego i uniknie wysokiego mandatu za popełnione wykroczenie.

Kompletna treść rozporządzenia wraz z nowym taryfikatorem znajduje się na stronie internetowej

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210002484/O/D20212484.pdf