Telefon pod numer alarmowy w przypadku podejrzenia nietrzeźwego kierowcy może uchronić innych uczestników ruchu drogowego przed tragicznymi skutkami nieodpowiedzialnej jazdy. Dzięki takiemu zgłoszeniu policjanci zatrzymali 40-latka, który miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania.

To nie pierwszy przypadek, kiedy pod numer alarmowy dzwoni zaniepokojona osoba, zgłaszając nietrzeźwego kierowcę. Cieszy fakt, że nie ma społecznego przyzwolenia na kierowanie pod działaniem alkoholu.

Wczoraj (30.12.2021r.) do policjantów wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy w gminie Ełk, który jeździ samochodem po tamtejszych drogach. Okazało się, że przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. Policjanci skontrolowali wskazanego kierowcę. 40-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto ten mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. Został za to ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Natomiast za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, minimum 5000 złotych kary finansowej i zakaz kierowania.

 

Takie sytuacje pokazują, jak ważna jest postawa mieszkańców, którzy nie lekceważą zagrożeń i współpracują ze służbami. Takie zgłoszenia mogą uchronić od niebezpiecznych i tragicznych skutków jazdy nietrzeźwego kierowcy.