Osobowy mercedes zderzył się z pociągiem w Nowej Wsi Ełckiej na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Uszkodzenia w pojeździe wyglądały poważnie, a do szpitala trafiło dwóch pasażerów (w tym dziecko). To zdarzenie kolejny raz pokazuje, jak ważne jest zatrzymywanie się przed przejazdami kolejowymi!

W minioną sobotę (23.07.2022r.) doszło do zdarzenia w miejscowości Nowa Wieś Ełcka. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierowca osobowego mercedesa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym oznakowanym znakami STOP zderzył się z pociągiem relacji Warszawa – Gdynia. Kierowca był trzeźwy i nie ucierpiał podczas tego zdarzenia. Do szpitala z urazem ręki trafił dorosły pasażer, a także 6-letnie dziecko. W pociągu podróżowało około 300 osób – nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Policjanci zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy. Teraz są wyjaśniane szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Mówimy o tym zdarzeniu ku przestrodze. Wypadki z udziałem pociągów i samochodów osobowych często kończą się tragicznie. W maju br. na tym przejeździe kolejowym zginął kierowca samochodu. Zatrzymanie się przed przejazdem zajmuje tylko chwilę. Ta chwila może zadecydować o życiu i zdrowiu.

Kilka tygodni temu policjanci z Ełku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych w Nowej Wsi Ełckiej i Bajtkowie. Zachowania kierowców obserwowane były przez policyjnego drona. Niestety zarejestrowany materiał wymownie pokazał, jak wielu kierowców ignoruje znak STOP. W ciągu kilku godzin służby policjanci ujawnili aż 43 kierowców, którzy kompletnie zignorowali ten znak i przejeżdżali przez przejazd kolejowy nawet nie zwalniając. Publikujemy jeszcze raz część zarejestrowanego materiału, żeby zobrazować skalę i powagę tego zagrożenia.

"Na nagraniu widać przejazd kolejowy z lotu ptaka oraz pojazdy, które nie zatrzymują się w związku ze znakiem stop" 

 

 

Film film_z_nagrania_drona.mp4

Opis filmu: film z nagrania drona

Pobierz plik film_z_nagrania_drona.mp4 (format mp4 - rozmiar 26.05 MB)