Na drogach podczas ładnej pogody widać dużo rowerzystów. Niestety, nie zawsze ich podróże kończą się szczęśliwie. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (25.07.2022r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że kierowca śmieciarki w trakcie cofania uderzył w jadącego jezdnią rowerzystę. 68-letni rowerzysta trafił do szpitala z obrażeniami. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest uwaga na drodze wszystkich uczestników ruchu. Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, dlatego apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Pamiętajmy, że rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Są niechronionymi uczestnikami ruchu, więc w przypadku zdarzeń są bardziej narażeni na urazy.

O tym, czego jako rowerzystce nie wolno na drodze z pewnością zapomniała 34-latka. Kierowcy zgłosili, że kobieta jadąc rowerem przewraca się na trasie Ełk-Grajewo na drodze krajowej nr 65. Interweniujący policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu. Na szczęście nie doznała obrażeń i nie doprowadziła do wypadku na tej ruchliwej trasie. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi jej kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych.