Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Ełk

 (link otworzy duże zdjęcie)

Starostwo Powiatowe w Ełku zaprosiło znanych blogerów – Kasię i Macieja Marczewskich – do współpracy przy promocji turystycznej powiatu ełckiego. Celem ich działań było pokazanie piękna naszych terenów również jesienią oraz przedstawienie wielu propozycji spędzenia wolnego czasu.

Na Pojezierzu Ełckim blogerzy odwiedzili między innymi Ełk, Kalinowo, Stare Juchy i Prostki. Jeździli także na rowerach wokół Jeziora Ełckiego, Białego i Przepiórka. W trakcie wizyty goście skupili się też na historii regionu i unikatowych zabytkach. Efektem ich pracy są cztery propozycje tras wycieczkowych w każdej z gmin powiatu ełckiego.

Kasia i Maciej to założyciele największego bloga podróżniczego ze sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce. Od 12 lat, pod hasłem „Ruszaj w Drogę!”, aktywnie zwiedzają Polskę i opisują najciekawsze atrakcje na swoim blogu oraz w samodzielnie wydawanych przewodnikach, jak na przykład „Ruszaj na Mazury”.

- Sprawdziliśmy i ułożyliśmy gotowe plany wycieczek, z których turyści i mieszkańcy skorzystają o każdej porze roku - opowiada Maciej Marczewski. - To wycieczki piesze i rowerowe, które ukazują jak pięknie jest na Pojezierzu Ełckim. Ten region idealnie nadaje się na filmową scenerię – przyroda, czyste jeziora, obłędne zachody słońca.

- Nasze codzienne relacje na Facebooku i Instagramie @ruszajwdroge spotkały się z emocjonalnym odzewem internautów. Do dziś komentowane są przez mieszkańców i turystów – wspomina Kasia Marczewska. - Fantastycznie spędziliśmy tu czas. I choć w powiecie ełckim byliśmy pierwszy raz, mamy nadzieję, że jeszcze tu wrócimy.

Fotorelacja z wycieczek, opisy tras wycieczkowych i map dostępne są za darmo dla turystów na stronie www.ruszajwdroge.pl/pojezierze-elckie, Instagramie oraz Facebooku @ruszajwdroge.