Różanecznik – czy to dobry wybór do naszego ogrodu?

Różanecznik to polska, coraz popularniejsza nazwa na znanego trochę szerzej rododendrona, choć aktualnie często używa się tych dwóch form naprzemiennie. Krzew ten najczęściej kojarzy nam się z górskimi terenami, gdzie nawet na większych wysokościach roślina ta jest w stanie normalnie funkcjonować. Nie przeszkadza to jednak w hodowaniu tej także w „normalnych” warunkach i bez problemu możemy posadzić różanecznika także w swoim ogrodzie. Jak się za to zabrać, jak odpowiednio go wybrać i jak o niego dbać, by rozwijał się on w pełni prawidłowo?

Różanecznik – podstawowe informacje i sposób hodowli tego krzewu

Różanecznik coraz częściej jest wybierany przez właścicieli przydomowych ogródków oraz działek jako roślina ozdobna, charakteryzująca się naprawdę pięknymi barwami. Kwitnący wiosną krzew posiada naprawdę piękne kwiaty, lekko przypominające róże. Nazwa więc nie wzięła się z byle powodu. Jest to krzew wieloletni i wiecznie zielony, co dla wielu osób może być bardzo ważną informacją. Jest również odporny na mróz i potrafi przetrwać temperaturę nawet -30 stopni Celsjusza, co jest naprawdę imponującym faktem. Wiele rodzajów różanecznika możemy znaleźć na przykład na stronie https://domisad.pl/catalog/rozanecznik.

Rododendrona możemy sadzić albo wiosną, albo wczesną jesienią. Najczęściej kwitnie on w maju, lecz jeżeli chcemy obserwować piękne kwiaty, musi zadbać o odpowiednie nasłonecznienie, glebę o kwaśnym odczynie pH (najlepiej z jakąś warstwą ściółki) oraz o sporą ilość wody, gdyż korzenie różanecznika mogą bardzo łatwo się przesuszyć. O ten krzew trzeba więc mocno zadbać, a w pogłębianiu swojej wiedzy ogrodniczej, by być gotowym na pielęgnację różanecznika, mogą pomóc nam takie strony, jak http://asbiznesu.pl/ i http://muszlafest.pl/.