Podczas minionego weekendu ełccy policjanci zatrzymali 1 rowerzystę oraz 5 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich został wyeliminowany z ruchu dzięki obywatelskiej postawie świadków. Zatrzymano również 1 nietrzeźwego sternika roweru wodnego.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 1 rowerzystę oraz 5 kierowców będących pod wpływem alkoholu.

Jednego z nich zatrzymano dzięki czujności i odpowiedzialnej postawie świadków. W piątek /01.07.2022/ na trasie Grajewo – Ełk mieszkańcy Białegostoku widząc niebezpieczną jazdę kierującego Audi A6, który co chwila zjeżdżał na przeciwny pas ruchu, zawiadomili o tym Policję. Sami natomiast przez cały czas jechali za nim. Kiedy tylko mężczyzna zatrzymał się na myjni samochodowej, podeszli do niego,a gdy wyczuli zapach alkoholu pilnowali go do przyjazd patrolu. Policjanci wylegitymowali kierowcę audi. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Olecka. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. W związku z tym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę /02.07.2022/ natomiast policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu motorowerzysty. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 11:30. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki VW Transporter wykonując manewr wyprzedzania, potracił jadącego przed nim motorowerzystę. W wyniku tego mężczyzna przewrócił się wraz z motorowerem na jezdnię. 74-letni motorowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Okazało się, że 32-letni kierowca VW był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, w jego organizmie 0,42 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Teraz wszyscy za swoje lekkomyślne i niebezpieczne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz minimum 5.000 złotych grzywny.

Oprócz kierowców aut osobowych policjanci zatrzymali także rowerzystę bęcego w stanie po spożyciu alkoholu. Przeprowadzone badani stanu trzeźwości wykazało 0,34 promila w jego organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.000 zł.