Listopadowy długi weekend na terenie powiatu ełckiego pokazał, że nie wszyscy kierowcy stosowali się do podstawowej zasady za kierownicą – trzeźwości. Policjanci zatrzymali 4 kierowców samochodów i 1 rowerzystę, którzy przed jazdą spożywali alkohol.

Listopadowy długi weekend wynikający ze Święta Niepodległości, które w tym roku przypada w piątek, to dla niektórych dodatkowy dzień wolny. Niestety nie wszyscy kierowcy poruszający się pod drogach w tym czasie stosowali się do podstawowej zasady za kierownicą – trzeźwości. Policjanci zatrzymali 4 kierowców samochodów i 1 rowerzystę, którzy przed jazdą spożywali alkohol.

Niepokojące jest to, że w tym gronie znaleźli się także bardzo młodzi kierowcy, którzy niedawno zdobyli uprawnienia: 19 i 21-latek. Oni kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Policjanci od razu zatrzymali im prawa jazdy. Grozi im także kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe: minimum 5000 złotych.

Prawo jazdy stracił także 23-latek, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Ten młody kierowca musi zapłacić także mandat 1500 złotych, a na jego konto zapisze się 13 punktów karnych.

Apelujemy do młodych kierowców o rozwagę. Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu.

Ważne, aby młodzi kierowcy do swoich umiejętności podchodzili z pokorą i dystansem. Przestrzeganie wszystkich przepisów i zasad za kierownicą jest tu szczególnie ważne, ponieważ młodzi kierowcy dopiero zdobywają doświadczenie i umiejętności w samodzielnym prowadzeniu auta.