Rodzinny festyn na Dzień Dziecka już 1 czerwca na Placu Jana Pawła II

Wielkimi krokami zbliża się święto najmłodszych mieszkańców naszego miasta! Z tej okazji, w sobotę 1 czerwca, na Placu Jana Pawła II odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, które zapewnią rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

  1. Festyn odbędzie się 1 czerwca od 11:00 do 15:00.
  2. W programie znajdą się m.in. gry terenowe, mobilny pump truck i występy artystyczne.
  3. Przewidziano strefy edukacyjne i animacyjne.
  4. Na zakończenie zaplanowano losowanie atrakcyjnych nagród.

W ramach Ełckich Dni Rodziny 2024, które odbywają się pod hasłem "Dobro rodziny czy nadgodziny?", prezydent miasta zaprasza wszystkich mieszkańców na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 na Placu Jana Pawła II i potrwa do 15:00. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz liczne konkursy. Dla nieco starszych uczestników przygotowano ełcką grę terenową z atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak rowery, hulajnogi elektryczne i głośniki.

Jednym z głównych punktów programu będzie mobilny pump truck, czyli miasteczko rowerowe, które będzie dostępne od 13:00 do 19:00. To świetna okazja, aby spróbować swoich sił na rowerze w specjalnie przygotowanym terenie.

Nie zabraknie także stref edukacyjnych, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o zdrowym stylu życia, aktywności sportowej oraz ochronie środowiska. Dla najmłodszych przygotowano strefę malucha z kącikiem zabaw i kreatywnych prac plastycznych.

Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne i taneczne. Wśród nich znajdą się m.in. „Chór Fantazja” z SP4, „Chór Nonki” z SP9, „Chór Perełki” oraz zespoły z miejskich żłobków i przedszkoli. Wspólne animacje i tańce dla wszystkich uczestników będą przeplatane występami artystycznymi.

W strefie bezpieczeństwa będzie można zobaczyć pokazy sprzętu straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Dodatkowo, na uczestników czekać będą postaci z bajek oraz kącik teatralny.

Nie zabraknie również poczęstunku – każdy będzie mógł spróbować bigosu i grochówki, które będą serwowane na miejscu.

Na zakończenie festynu, o godzinie 14:40, odbędzie się losowanie nagród dla uczestników ełckiej gry terenowej. Całość zakończy się o godzinie 15:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w radosnej i rodzinnej atmosferze!


Na podst. UM Ełk