Co robią policjanci oraz jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach, to treści, które poznały dzieci z przedszkola "Ciekawi Świata". Starsze dzieci miały wiele pytań i spostrzeżeń na temat pracy policjantów. Młodszym policjantka przeczytała książeczkę i na jej podstawie porozmawiała o zasadach w ruchu drogowym.

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez policjantów. Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne.

Funkcjonariusze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem spotkania z policjantami było przedszkole "Ciekawi Świata" w Ełku. 

Przedszkolaki były bardzo ciekawe na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Od policjantki dzieci otrzymały wskazówki z różnych aspektów bezpieczeństwa. Dzieci wykazały sie doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadane pytania. 

Maluszki usłyszały opowiadanie przeczytane przez policjantkę, w którym pan policjant pomoga bohaterce na drodze. Na jego podstawie porozmawialiśmy o codziennych zadaniach policjantów i ich służbie, a także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.